Otázky a odpovědiCo mám dělat, když pasta strhne jen malé množství chloupků?
Pasta je málo zahřátá a proto dostatečně neprolnuta s chloupky. Zkuste ji více „vmasírovat“ pevným tahem do pokožky a počkat několik sekund. 

Druhá možnost je, že je vaše pokožka vlhká. Stačí, aby se vám potili ruce nebo depilované místo. Proto místo i ruce pečlivě otřete a zkuste pastu použít znovu. 

Pokožka může být mastná.  Umyjte ji tedy mýdlem či sprchovým gelem a řádně osušte.

Pasta sjíždí a není lepivá, nepřilne tedy k pokožce? V čem je problém?
Problémem je vlhká, zpocená nebo mastná pokožka či ruce. Pečlivě omyjte a usušte depilované místo i ruce a zkuste pastu použít znovu.  

Nanášení pasty je bolestivé. Co mám dělat?
Pasta je příliš tuhá – nahřejte ji. BioEpil je potřeba zahřát přibližně na teplotu těla, tak aby byla pasta na dotek teplá, ale nepálila. Konzistence musí být podobná žvýkačce či tužšímu medu.

Proč se má pasta se trhá?
Pravděpodobně ji používá již dlouho a je v ní příliš chloupků či zbytků z pokožky. Použijte nový kousek pasty.

Pasta nejde strhnout. Co dělám špatně?
Pasta může být moc nahřátá nebo ji špatně strháváte. Buď chvíli počkejte, než pasta bude tužší, nebo využijte jiné techniky. Například - cukrovou depilaci naneste v tenké vrstvě (třeba pomocí příborového nože) po směru růstu chloupků. Přiložte bavlněný pruh látky (stačí i kus prostěradla, utěrky či kapesníku), několikrát přejeďte rukou a pak prudce strhněte proti směru růstu chloupků. 


Špatně se mi s pastou pracuje prsty. Je i jiná možnost, jak na to?
Pokud se Vám špatně pracuje se špachtlí nebo jen s prsty, vyzkoušejte obyčejný příborový nůž. Tuto techniku si můžete prohlédnout na videu níže: